Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ City nuk ndalet, super Brighton Në “Old Trafford”! Triumf i çmendur i Tottenhamit

Fiton Manchester City, bie Manchester United në “Old Trafford. Ndërkohë që Tottenhami siguroi një fitore drithëruese në minutat shtesë.

Kampionët në fuqi të Anglisë, triumfuan 1-3 përballë West Ham në Londër, duke i shkaktuar humbjen e parë skuadrës së David Moyes.

Vendasit mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të Ward-Prowse, por skuadra e Pep Guardiolës përmbysi gjithçka në fraksionin e dytë me Doku, Bernardo Silva dhe Haaland.

GOLAT E WEST HAM-CITY

Pesë fitore në po kaq ndeshje dhe vendi i parë në renditje për Manchester Cityn. Me të njëjtin rezultat përfundoi edhe sfida United-Brighton. Djemtë e De Zerbit arritën një sukses të madh në “Teatrin e Ëndrrave”.

Lexoni edhe: 

Welbeck zhbllokoi takimin, teksa miqtë shënuan sërish në pjesën e dytë me Gross dhe Joao Pedro. Pa vlera ishte realizimi i Mejbri për ekipin e Ten Hag.

GOLAT E UNITED-BRIGHTON

Tottenhami po humbiste deri në minutat shtesë, por golat e Richarlison dhe Kulusevskit, i dhuruan londinezëve triumfin 2-1 kundër Sheffield United (Hamer).

Goli i brazilianit Carlos Vinicius i dhuroi Fulhamit fitoren minimale përballë Lutonit, teksa Aston Villa mposhti 3-1 Crystal Palace. Golat u shënuan në 45 minutat e dyta.

GOLAT E ASTON VILLA-CRYSTAL PALACE

Edouard kaloi skuadrën udhëtuese në avantazh, por djemtë e Unai Emery përmbysën rezultatin në “limitet” e takimit nëpërmjet golave të Duran, Douglas Luiz dhe Bailey.

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...