Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Çmenduri gjermane, dy gola në shtesë sjellin ngjitjen në Bundesliga për herë të parë!

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër vendit të dytë. Që sjell ngjitjen direkte në elitën e futbollit gjerman.

https://twitter.com/i/status/1662855091139878918

Heidenheim konkretizoi një përmbysje epike në Regensburg (2-3), sfidë që po e humbiste 2-0 deri në minutën e 57’. Por, skuadra e Frank Schmidt realizoi dy herë në shtesa dhe siguroi biletën e parë historike në Bundesliga.

Lexo edhe:

Jan-Niklas Beste dhe Tim Kleindienst shënuan në minutat 90+3’ dhe 90+6’, duke plotësuar ëndrrën e madhe të tifozëve të Heidenheimit, skuadër që i bashkohet Darmstadtin të Klaus Gjasulës në elitë.

 

Hamburgu e mbylli sezonin në vendin e tretë dhe do të përballet me Stuttgartin në dy finalet e mëdha (1 dhe 5 qershor) për biletën e fundit në Bundesliga.

Ndërkohë, Regensburg do të luajë në ligën e tretë bashkë me Sandhausen, teksa Arminia Bielefeld ka edhe një shans në “play-out”. Do të luajë përballë Wehen Wiesbaden.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...