Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Çmimi “Gerd Muller”, Lewandowski fiton trofeun që mban emrin e legjendës së Bayern 

Në sezonin 2021-2022 polaku realizoi 50 gola. Lewandowski theu rekordin 49-vjeçar të Gerd Muller duke shënuar 41 gola në një sezon të Bundesliga

“Jam shumë i emocionuar që fitoj këtë trofe. Jam shumë i lumtur pasi e di çfarë kuptimi ka ky trofe. Ishte shumë emocionuese të thyeja rekordin e tij në Bundesliga, pasi nuk e besoja se ai rekord mund të thyhej ndonjëherë. Do doja të falënderoja shokët e mi te Bayern Munich, por edhe te Barcelona sigurisht.”-tha sulmuesi.

Trofeu “Gerd Muller” i jepet sulmuesit më të mirë, që ka shënuar më shumë gola për klubin dhe vendin e tij në një sezon.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...