Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

VIDEO/ Pas Napolit, Cremonese “i bën gjëmën” edhe Romës

Pas Napolit, Cremonese “i bën gjëmën” edhe Romës në çerekfinale të Kupës së Italisë, duke e mposhtur 1-2 në Olimpico.

Ndodh ajo që më pak pritej. Në minutën e 27-të të takimit, miqtë fituan një 11-metërsh me ndihmën e sistemit VAR, të cilën e shndërroi në gol Dessers.

Një gol që e bën edhe më të bukur dhe emocionues këtë takim, pasi verdhekuqtë do të bëjnë gjithçka për të përmbysur shifrat.

Reagimi i Romës pas pësimit të golit ishte i vakët, madje me fillimin e pjesës së dytë dyfishohet epërsia në favor të Cremoneses, falë autogolit të turkut Celik, 0-2.

Goli i Belottit në kohën shtesë nuk i vlejti për asgjë Romës, me Cremonesen që kualifikohet në gjysmëfinale, ku e pret Fiorentina.

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...