Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

VIDEO/ Cuadrados i ikën truri, godet me grusht kapitenin e Interit

Fundi i ndeshjes Juventus-Inter (1-1), solli tension, përplasje dhe grushte. Një sherr nisi mes lojtarëve në fundin e gjysmëfinales së parë të Kupës së Italisë.

Romelu Lukaku barazoi takimi me penallti dhe Festa e belgut nuk u prit aspak mirë nga bardhezinjtë.

Juan Cuadrado, autori i golit për skuadrën e Max Allegrit, reagoi ndaj Lukakut dhe portierit Samir Handanovic. Të tre lojtarët u ndëshkuan me kartonë të kuq.

Lexo edhe: 

Kolumbiani goditi me grusht portierin e Interit, siç dallohet në videon e mëposhtme. Veprimi i lojtarit të Juventusit është kthyer viral në rrjetet sociale.

Cuadrado pritet të marrë një dënim të madh për veprimin e kryer. Tensioni në sfidat mes këtyre dy skuadrave nuk mbaron kurrë. Takimi i kthimit do të luhet në “San Siro” me 26 prill.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...