Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Daja e djeg me ‘çun Tirone’ në festën e titullit te Ballkani

Ballkani u konfirmua si skuadra kampione e Kosovës. Djemtë e Ilir Dajës iu falën fitores 2-0 ndaj Ferizajt dhe humbjes së Dritës për të fituar zyrtarisht titullin kampion në javën e parafundit. Kjo ishte hera e dytë radhazi dhe e dyta në histori që skuadra nga Theranda ngjitet në majën e futbollit dardan.

Lexo edhe:

Sigurisht, nuk mungoi edhe një festë nga Ballkani për suksesin në futbollin kosovar, teksa një nga ata që mori vëmendje të madhe ishte pikërisht trajneri Ilir Daja. Tekniku nuk harroi këngët e Shqipërisë së Mesme dhe me këngën e famshme “Çun Tirone” ndezi edhe më shumë atmosferën duke “rrëmbyer” të gjithë vëmendjen.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...