Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Daku feston në Rusi, shënon golin e qetësisë për Rubinin

Mirlind Daku gjen rrugën e rrjetës në Rusi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, pjesë e listës së Sylvinhos për duelet me Moldavinë dhe Ishujt Faroe, ka gjetur golin e tretë sezonal në kampionat.

25-vjeçari realizoi golin e dytë të Rubin Kazan në transfertën ndaj Sochit. Ishte minuta e 66’ kur sulmuesi nga Gjilani tundi rrjetën kundërshtare.

Lexo edhe: 

Duke realizuar golin e qetësisë për Rubinin me një goditje potente dhe të saktë. Ekip që përkohësisht renditet në vendin e tetë me 22 pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...