Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Daku në formë të shkëlqyer, goli e shpall edhe “Njeriun e Ndeshjes”

Mirlind Daku po kalon një formë të jashtëzakonshme në Rusi me fanellën e Rubin Kazan. Sulmuesi i kombëtares gjeti golin e dytë radhazi në kampionat teksa shënoi në barazimin e Rubinit me rezultatin 1-1 ndaj Ural.

Lexo edhe: 

26-vjeçari, realizoi një gol shumë të bukur në një aksion individual nga ku udhëhoqi topin për disa metra nga e majta në qendër të për të shkundur rrjetën e kundërshtarëve. Goli dhe paraqitja në këtë takim, e ndihmoi Dakun që të shpallej lojtari i ndeshjes.

Në këtë sezon, Daku ia ka dalë të shënojë shtatë gola dhe të regjistrojë katër asistë me fanellën e Rubin Kazan.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....