Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Dalot, gol fantastik nga distanca, “Djajtë e Kuq” marrin pikët e plota ndaj Sheffieldit

Manchester United fitoi 1-2 në fushën e Sheffield United, skuadër që mbyll klasifikimin në Premier League. “Djajtë e Kuq”, gjithsesi, nuk e patën të lehtë ndaj këtij kundërshtari, pasi fitorja erdhi kur sfida po I drejtohej fundit.

E zhbllokoi takimin McTominay në minutën e 28-të, pasi u shërbyer nga Fernandes.

Vetëm gjashtë minuta më vonë vendësit barazuan rezultatin me McBurnie, që ekzekutoi saktësisht një 11-metërsh.

Lexo edhe:

Në të 77-tën vjen goli i dytë i Manchesterit i shënuar nga Dalot,  falë bashkëpunimit me Lindelof.

Dy fitore radhazi për skuadrën e Ten Hag, që shkon në kuotën e 15  pikëve, gjashtë më pak se Arsenali kryesues.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...