Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Darmstadti humbet 0-6, trajneri i nxjerr inatin Gjasulës!

18 gola në 5 ndeshje e drekës në Bundesliga. Borussia e Dortmundit, Leipzigu, Eintrachti i Frankfurtit dhe Augsburgu fituan në transfertë, ndërkohë që u mbyll në barazim takimi Mainz-M’Gladbach.

Karim Adeyemi dhe Ian Maatsen shënuan golat e fitores për Dortmundin në kryeqytet kundër Unionit të Berlinit. Sukses i rëndësishëm për objektivin Champions League.

UNION BERLIN-BORUSSIA DORTMUND

Rezultati më surprizues u regjistrua në Darmstadt-Augsburg, sfidë që u mbyll 0-6 për ekipin e Rexhbecajt. Vendasit pësuan 4 gola brenda 25 minutave të parë.

Lexo edhe:

Dhe trajneri i Darmstadtit veproi menjëherë duke larguar nga fusha Klaus Gjasulën dhe Jannik Muller.

DARMSTADT-AUGSBURG

E shtuna gjermane mbyllet me takimin Wolfsburg-Stuttgart, që do të transmetohet live në SuperSport 3 (18:30).

BOCHUM-LEIPZIG 1-4

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...