Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ Dasmë në vijën e parë në Kiev, Klitschko puth nusen për fat të mirë

Një moment emocionues nga lufta në Ukrainë, me ish-kampionin botëror të boksit në peshën e rëndë, Vitali Klitschko, që ka qenë në martesën e një çifti në vijën e parë në Kiev, është bërë viral në rrjetet sociale.

Klitschko, i cili tani është kryebashkiak i kryeqytetit të Ukrainës, ishte prezent në momentin kur dy qytetarë, që luftojnë për mbrojtjen e vendit të tyre, Valeri dhe Lesya, të lidhnin martesën.

Lesya e ndërroi përkrenaren e saj me një vello ndërsa dyshja thanë betimet e tyre para shokëve të ushtrisë në një pikë kontrolli në qytet.

Pas përfundimit të ceremonisë, Klitschko e puthi nusen në faqe për fat të mirë, ndërsa i ofroi një buqetë me lule.

Më vonë ai postoi një video të dasmës në llogarinë e tij në Twitter, krahas mbishkrimit: “Sot përshëndeta ushtarët e një prej batalioneve të mbrojtjes së kryeqytetit, Lesya dhe Valeri. Ata kanë kohë që jetojnë bashkë dhe tani kanë vendosur të martohen. Ceremonia u zhvillua pranë një prej postblloqeve. Jeta Vazhdon! Dhe ne do të mbrojmë jetën e Kievit, Kievit, shtetit tonë!”

Vitali dhe vëllai i tij, ish-kampioni i botës në peshat e rënda, Wladimir Klitschko, janë zotuar të mbrojnë Ukrainën pasi vendi i tyre u pushtua nga Rusia në fillim të këtij muaji.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...