Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ De Gea “merr më qafë” Man. United, vendi i katërt në rrezik

Manchester United pëson disfatë në fushën e West Hamit dhe i jep shpresë Liverpoolit për vendin e katërt.

“Djajtë e Kuq” nuk u shfaqën në versionin e tyre më të mirë në sfidën e Londrës, që u kushtëzua nga një episod e pjesës së parë me protagonist portieri De Gea.

Lexo edhe:

Në minutën e 27-të të sfidës, “Djajtë e Kuq” humbën një top në mesfushë e pikërisht në këtë moment përfituan miqtë, të cilët shënuan me Benrahman, që duhet pranuar në këtë rast pati edhe “bashkëpunimin” e portierit spanjoll, që kurrsesi nuk duhet ta kishte lejuar që ai top të përfundonte në rrjetë.

Manchester United mbetet në vendin e katërt edhe pas kësaj disfatë, madje ka edhe një ndeshje më shumë për të zhvilluar krahasuar me “The Reds”, megjithatë mbetet frika e zhgënjimit në sfidat e mbetura të këtij sezoni në Premier League.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...