Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Debutim ëndrrash, Balotelli e nis me dygolësh tek Adana

Debutimi i ëndrrash për Mario Balotellin tek Adana Demirspor, në rikthimin e sulmuesit kontrovers italian në klubin turk, pas një eksperience të dështuar në Sion të Zvicrës.

Sulmuesi nisi dhe shënoi dy golat e parë të fitores 4-0 të Adanas ndaj Alanyaspor, në xhiron e 7-të të Superligës së Turqisë.

Në minutën e 30′, italiani hapi rezultatin dhe në 47′ shënoi të dytin, duke u zëvendësuar pas një ore lojë nga M’Baye Niang.

Dy golat e tjerë për Adanan i shënuan Belhanda (71′) dhe Aydogan (87′).

Lexo edhe:

https://twitter.com/i/status/1708520253855076640

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...