Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Debutim ëndrrash, sulmuesi i Kombëtares shënon gol në Turqi

Debutim perfekt për Arbnor Mujën në Turqi. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare gjeti golin në ndeshjen e parë me fanellën e Samsunspor, duke vulosur edhe suksesin e skuadrës së tij me rezultatin 2-0 ndaj Antalyaspor.

Muaj u transferua te Samsunspor në orët e fundit të merkatos në Turqi, dy ditë më parë, në një lëvizje vërtetë surprizuese, teksa trajneri e mori në pankinë për ndeshjen ndaj Antalyasporit.

Lexoni edhe:

Sulmuesi 25-vjeçar u aktivizua në minutën e 69’ dhe në të 92-tën shfrytëzoi një pasim mjaft të saktë në zonë, për të dërguar topin në rrjetë dhe shifrat e rezultatit 2-0.

Me këtë sukses, Samsunspor ngjitet në vendin e 13 me 29 pikë dhe provon t’i largohet zonës së ftohte, ndërsa Muja tregon se është në lartësinë e sulmuesve shqiptarë në Turqi, duke shënuar që në debutim.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...