Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Debutim me gol dhe asist, Krasniqi dhuron “show” në Rumani

Debutim perfekt për Ermal Krasniqin në futbollin rumun. Sulmuesi i majtë u transferua disa ditë më parë nga Ballkani te Cluj për 200 mijë euro.

24-vjeçari e nisi si titullar duelin ndaj Farul Constanta. Cluj triumfoi 0-3 duke parakaluar këtë kundërshtar në krye të renditjes së kampionatit rumun.

 

Krasniqi zhbllokoi takimin në minutën e 49’ . Inkursion i bukur, trekëndësh me ganezin Yeboah dhe finalizim me një goditje të zgjuar.

 

Lojtari nga Malisheva tregoi klasin e tij edhe në minutën e 77’, moment kur dribloi dy kundërshtarë dhe dhuroi një asist për Petrila, i cili realizoi golin e tretë për kryesuesit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...