Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Del sherri i plotë i Messit me Weghorst në Katar, përfshihet edhe Aguero

Një nga ndeshjet më të tensionuara të Kupës së Botës, Katar 2022 ishte çerekfinalja mes Argjentinës dhe Holandës, me Lionel Messin që u shfaq siç e kemi parë rrallë herë, në kulmin e nervave.

Në këtë përballje u morën plot 18 kartonë të verdhë dhe një i kuq, që treguan se sa të tensionuar ishin të gjithë.

Së fundmi janë bërë publike pamjet që tregojnë sherrin e plotë të Lionel Messit me Wout Weghorst pas fitores së Argjentinës ndaj Holandës.

Lexo edhe:

Nga video e publikuar në rrjete sociale, holandezi shihet teksa i jep dorën Messit në tunel, por argjentinasi e injoroi.

Weghorst shprehu zemërimin e tij për disa nga shokët e skuadrës së Messit, duke thënë: “Unë po e prisja dhe doja t’i jepja dorën. Dhe ai po e bën këtë? Kjo është mungesë respekti.”

Më pas sulmuesi holandez Weghorst i acaruar u pa të përndiqte Messin në tunel dhe i qëndronte afër edhe gjatë intervistave pas ndeshjes, ndërsa Messi nuk duroi më dhe i tha ndërsa ishte në transmetim: “Çfarë po shikon bobo (budalla)? Kthehu atje.”

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...