Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Dëmtimi horror i lojtarit të Valencias, dalin përgjigjet e para të analizave

Ndeshja mes Valencias dhe Real Madrid e mbyllur me rezultatin 2-2 prodhoi shumë polemika në fund për shkak se arbitri e mbylli sfidën në mesin e aksionit të madrilenëve, madje këta të fundit shënuan gol dhe u tensionuan pa masë.

Lexo edhe:

Megjithatë, një tjetër episod, që mori shumë vëmendje ishte dëmtimi i Mouctar Diakhaby. Tchouameni u rrëzua me gjithë peshën e tij mbi gjurin e lojtarit të Valencias duke e dëmtuar rëndë. Të gjithë futbollistët prezentë në fushë vendosën duart në kokë pasi shpejt u kuptua sa dëmtim i rëndë ishte.

Diakhaby u dërgua me urgjencë në spital ndërsa mediat publikojnë edhe përgjigjet e para nga analizat e 27-vjeçarit francez. Bëhet fjalë për thyrje të këmbës teksa gjuri është dëmtuar rëndë, teksa mesfushori mbetet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Pritet që Diakhaby të mungojë deri në një vit në terrenet e gjelbra, edhe pse për momentin është shpejt të flitet për kohën e rikuperimit dhe rikthimin në fushë pasi parësor është stabilizimi dhe kujdesja profesionale për një dëmtim kaq të rëndë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...