Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Dënimi shokon Juventusin, Empoli e ndëshkon dy herë

Moment i vështirë për Juventusin. Rekordmenët e futbollit italian, u dënuan me heqjen e 10 pikëve nga Gjykata Federale e Apelit. Në rigjykimin e çështjes së manipulimit të bilanceve, me plusvalencat.

Skuadra e Max Allegrit ka rrëshqitur në vendin e shtatë, ndërkohë që po luan me Empolin në transfertë. Sfidë për llogari të javës së 35-të në Serie A.

 

Dënimi është pasqyruar edhe te lojtarët e Juves, të cilët e shohin veten në disavantazh të dyfishtë në minutën e 21’.

Lexo edhe:

Skuadra toskane, ku Ardian Ismajli luan si titullar, kaloi në avantazh në minutën e 18’. “Veterani” Caputo ktheu në gol një penallti të akorduar për Empolin.

Dënimi/ Juventusit i rikthehen pikët minus, buzëqesh Milani

Vendasit nuk u ndalën dhe tri minuta më vonë festuan sërish. Mbrojtësi Luperto përfitoi nga një rrëmujë në zonën bardhezi dhe dërgoi topin në rrjetë.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...