Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Derbi gjerman fillon me tension dhe sherr, pankinat protagoniste

Tension dhe sherr i madh përpara nisjes së derbit gjerman mes Hamburgut dhe St. Paulit. Dy skuadra që po garojnë për ngjitjen në Bundesliga.

Një derbi i fortë dhe plot rivalitet, dhe për të ndezur atmosferën në “Volksparkstadion” menduan stafet teknike të të dyja skuadrave.

Lexo edhe:

St. Pauli kryeson për momentin Bundesliga 2. Një rezultat pozitiv në derbin e sotëm sjell rikthimin në elitën e futbollit gjerman pas 13 vitesh.

Nga ana tjetër, Hamburgu, që renditet në vendin e katërt, kërkon maksimumin. Për të mbajtur gjallë shpresat e ngjitjes dhe për të mos lejuar “armiqtë” të festojnë në stadiumin e tyre.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...