Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Dështim me “poker” i Juves, festojnë Empoli dhe Ismajli

Juventusi bie në fushën e Empolit. Skuadra e Max Allegrit humbi 4-1, duke u dhënë praktikisht fund shpresave për një vend në katërshen e parë në Serie A.

 

Bardhezinjtë ishin të demoralizuar nga lajmi i dënimit me -10 pikë dhe një gjë e tillë u shfaq në fushë. Sulmuesi Caputo realizoi dy gola, ndërkohë që rrugën e rrjetës e gjetën edhe Luperto e Piccoli për vendasit.

Lexo edhe:

Goli i Chiesas pesë minuta përpara fundit, shërbeu vetëm për statistika. Ardian Ismajli e luajti të plotë ndeshjen për Empolin.

Skuadra toskane është ngjitur në kuotën e 42 pikëve, ndërkohë që Juventusi mbetet në vendin e shtatë me 59 pikë, 5 më pak se Milani i vendit të katërt.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...