Connect with us

Hi, what are you looking for?

Fun

VIDEO/ Detajist “i frikshëm”, Xavi gjen gabimin që nuk e dalloi askush në statujën e Maradonës

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ishte i vetmi njeri që vuri re një gabim në statujën që përkujtonte Diego Maradona brenda stadiumit të Napolit.

Maradona, i cili vdiq në vitin 2020, luajti për Barcelonën dhe Napolin, me të dy klubet. Të enjten, Xavi luajti me me Barcelonën në stadiumin “Diego Maradona”, brenda të cilit ndodhet një statujë e legjendës së Argjentinës, e cila u mbyll me rezultatin 2-4 dhe me totalin e dy takimeve 5-3, me italianët që u eliminuan nga Europa League.

Teksa po i tregonin statujën, 42-vjeçari vuri re një gabim dhe iu desh ta vinte në dukje. Këmba më e fortë e Maradonës ishte e majta, por statuja e shfaq atë duke kontrolluar topin me kofshën e djathtë.

Xavi tha: “Sa i bukur. Problemi i vetëm është se ai e mban topin me këmbën e tij të djathtë, por ai kishte më të fortë të majtën”.

“Marca” shkruan se të gjithë të pranishmit mbetën të befasuar nga vëmendja e Xavit ndaj detajeve.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...