Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Dhunë në Argjentinë, gurë mes tifozëve! Një ultras i Boca Juniors humb jetën

Problemet, tensioni dhe dhuna në futbollin latin nuk mungojnë kurrë. Boca Juniors fitoi 3-2 ndaj Quilmes në fushë neutrale dhe siguroi kualifikimin në gjysmëfinalet e Kupës së Argjentinës, por ndeshja u ndërpre për rreth 15 minuta.

 

Mbështetësit e Quilmes filluan të gjuanin me gurë tifozët kundërshtarë dhe “Estadio Malvinas Argentinas” u përfshi nga kaosi. Ultrasit e Quilmes nuk u ndalën dhe goditën me gur në kokë edhe një pjesëtar të klubit të tyre.

 

Problemet nisën që përpara fillimit të ndeshjes. Një autobus me tifozë të Boca Juniors u përmbys rrugës për në Mendoza, vendi ku u zhvillua takimi. Disa tifozë pësuan dëmtime të rënda, teksa raportohet se njëri prej tyre humbi jetën.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...