Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Di Maria rikthehet me gol, shënon pas 13 vitesh me Benfikën

Angel Di Maria u rikthye te Benfica pas 13 vitesh. Kampioni i botës me Argjentinën, i dha fund aventurës me Juventusin dhe zgjodhi të vishte përsëri fanellën e “Shqiponjave të Lisbonës”.

Skuadër ku kaloi 3 sezone fantastike përpara se të transferohej te Real Madrid në verën e vitit 2010.

Lexo edhe: 

Sulmuesi i djathtë, e nisi si titullar miqësoren e sotme ndaj Baselit të Taulant Xhakës, sfidë që u zhvillua në “St. Jakob-Park”. Stadium ku morën pjesë 20 mijë tifozë portugezë.

Benfica fitoi 3-1, takim që u zhbllokua nga Di Maria në minutën e 24-t. Me 35-vjeçarin që realizoi një gol të bukur, duke ndezur atmosferën në stadium. Me tifozët që shijuan pas një kohe të gjatë emocionet e El Fideo.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...