Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Divorci me Wandën nuk e shqetëson, Icardi gjen golin e parë me Galatasarayn

Divorci me Wanda Narën nuk e ka shqetësuar aspak Mauro Icardin, që pasditen e sotme ka gjetur edhe golin e tij të parë me fanellën e Galatasarayt. Sulmuesi argjentinas ka shënuar golin e fitores në miqësoren ndaj skuadrës tjetër të Stambollit, Istanbulspor, ku luajnë edhe disa futbollistë shqiptarë.

Kristal Abbazaj e Sindrit Guri ishin titullarë për Istanblusporin, ndërsa Eduart Rroca la pas dëmtimin dhe e nisi nga pankina. Yilmaz kaloi në avantazh Galatasarayn në minutën e 12’, ndërsa skuadra tjetër e Stambollit u përgjigj me Mehmetivic në të 30-ën.

Në pjesën e dytë Galatasaray fitoi një penallti, të cilën e ekzekutoi qetësisht Icardi, duke e dërguar në rrjetë me “panenkën” e famshme dhe shënuar golin e parë me gjigantët turq, ku u transferua këtë verë dhe do të kërkojë rikthimin në nivele të larta.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...