Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Divorcohen” Tottenham-Conte, mungon vetëm zyrtarizimi

Aventura e Antonio Contes në krye të pankinës së Tottenham ka marrë fund.

Sipas raportimeve të medieve italiane palët kanë vendosur ndarjen, e cila pritet të zyrtarizohet gjatë kësaj jave.

Pas “shpërthimit” të trajnerit të shtunën e kaluar për barazimin ndaj Southampton, me Conten që akuzoi lojtarët për mungesën e rezultatet, “divorci” u përshpejtua, me pronarin Levy që kërkoi largimin e teknikut italian.

Trajneri, kontrata e të cilit skadoi më 30 qershor, kishte shprehur tashmë vullnetin për të mos rinovuar me “Spurs” dhe kështu drejtuesit londinez vendosën që ta mbyllin më herët këtë çështje.

Lexo edhe:

Levy ndoshta e ka kuptuar se përçarja trajner-skuadër ishte e pariparueshme dhe ka vendosur të nxitojë për të luftuar për vendin e katërt në renditjen e Premier League, vendi i fundit i vlefshëm për kualifikimin në Champions League.

Conte, pasi i dha dy ditë pushim skuadrës, u kthye në Itali për t’u bashkuar me familjen e tij dhe në këtë pikë ai do të kthehet në Londër vetëm për të zbrazur dollapin dhe për t’i thënë lamtumirë lojtarëve dhe punonjësve të Tottenham.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...