Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

VIDEO/ “Djajtë e Kuq” përmbysin West Hamin dhe prekin çerekfinalen e FA Cup, eliminohet Tottenhami

Manchester United në çerekfinale të FA Cup. “Djajtë e Kuq” mposhtën me përmbysje 3-1 në “Old Trafford” West Hamin në një sfidë emocionuese, sidomos në pjesën e dytë, ku gjithçka u vendos në minutat e fundit.

Vendësit u befasuan në minutën e 54-t nga Benrahma, që shfrytëzoi një përgjumje të vendësve, të cilët menduan se topi kishte kaluar vijën anësore.

Lexo edhe: 

 

Kundërpërgjigjja e “Djajve të Kuq” ishte e menjëhershme. Fillimisht realizoi Casemiro, por goli iu anulua për pozicion jashtë loje, për të ardhur më pas te autogoli i Aguerd, në zhvillimet e një këndoreje të ekzekutuar nga Bruno Fernandes.

Manchester United, në minutën e fundit realizoi golin e dytë me Garnachon, ndërsa më shtesë tundi rrjetën Fred.

Kaluan gjithashtu në çerekfinale Grimsby, që mposhti 2-1 Southamptonin, Burnley, falë suksesit 1-0 ndaj Fleedwood, si dhe Sheffield United që iu imponua 1-0 Tottnehamit.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...