Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ “Djalli” përmbys PSG-në, vendosin Leao dhe Giroud, rezultatet e mbrëmjes

Milani mori një fitore të madhe, me përmbysje, në “San Siro” kundër PSG-së dhe bën lëmsh Grupin F, ku kryeson Dortmundi me 7 pikë, PSG ka 6, kuqezinjtë 5 dhe Newcastle 2.

“Djalli” nuk u gjunjëzua nga goli i shpejtë i Skriniar, përkundrazi, e ktheu shumë shpejt baraspeshën me Leaon, ndërsa golin e fitores e realizoi Giroud.

Atletico e Madridit shfryu me gjashtë gola ndaj Celtic, dhe kryeson Grupin E me tetë pikë, e ndjekur nga Lazio (një pikë më pak) që mori maksimumin e pikëve ndaj Feyenoordit falë golit të Ciro Immobiles.

Lexo edhe: 

Manchester City siguroi kualifikimin me fitoren e thellë 3-0 ndaj Young Boys me Haalan që realizoi dygolësh.

Pranë kualifikimit edhe Porto, që iu imponua 2-0 Antwerpit në Grupin H.

Milan – Paris SG 2-1

Shënues: Leao 12′, Giroud 50′ / Skriniar 9′

Atl. Madrid – Celtic 6-0

Shënues: Griezmann 6′, 60′, Morata 45+2′, 76′, Lino 66′, Niguez 85′

Crvena Zvezda – RB Leipzig 1-2

Shënues: Henrichs 81 (aut.)\  Xavi Simons 8′, Openda 77′

Porto – Antwerp 2-0

Shënues: Evanilson 32′ (pen.), Pepe 909+1′

Lazio – Feyenoord 1-0

Shënues: Immobile 45+1′

Manchester City – Young Boys 3-0

Shënues: Haaland 23′ (pen.), 52′, Foden 45+1′

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...