Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ Djokovic e godasin me shishe uji në Romë, serbi bie në tokë!

Raundi i parë në turneun e Romës u mbyll me një incident për Novak Djokovic. Teksa po firmoste autografe në dalje të fushës duke iu drejtuar dhomave të zhveshjes pas fitores ndaj francezit Moutet, Djokovic u godit në kokë me një shishe uji.

Serbi ra në tokë dhe mbeti aty për disa sekonda pasi goditja ishte me të vërtetë e fortë. Në fakt, fillimisht u mendua se bëhej fjalë për një sulm ndaj Djokovic, ndërsa vetëm pas disa minutash u sqarua e vërteta.

Lexo edhe:

Shishja e ujit i rrëshkiti nga duart një tifozi i cili po afrohej për t’i marrë autograf tenistit serb dhe nuk kisha pasur qëllim për ta goditur. Djokovic u transportua gjithsesi për në qendrën shëndetësore ndërsa pas disa orësh në rrjetet sociale numri një i botës sqaroi se ishte mirë dhe se nuk pati asnjë problem ndërsa shtoi se bëhej fjalë vetëm për një aksident.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...