Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ “Do ta nderojmë një muaj në Split”, mesfushori kroat bën ironi me Lukakun

Ivan Rakitic u tërhoq nga kombëtarja kroate dhe po e shijon Botërorin e Katarit si një tifoz, e si i tillë, i lejoi vetes edhe një shaka më tepër me Romelu Lukakun.

Sulmuesi belg shpërdoroi disa mundësi të mira në ndeshjen e djeshme dhe Kroacia siguroi kalimin në turin tjetër edhe falë gabimeve të tij në finalizim, ndërsa Rakitic nuk ia kurseu thumbimet në “twitter”.

“Bravo Lukakuuuu. Do të të nderojmë një muaj në Split. Bravooo”, thotë Rakitic në videon e shpërndarë në rrjetet sociale, duke gjetur një mënyrë humoristike për ta falënderuar sulmuesin belg për rastet e humbura.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...