Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Dobra realizon një super gol dhe feston duke përqafuar trajnerin, në “Wembley” valvitet flamuri “kuqezi”

Sulmuesi shqiptar që luan për Chesterfield, Armando Dobra është duke kaluar një periudhë shumë të mirë.

Ndërsa skuadra e tij është duke zhvilluar ndeshjen “Play Off” ndaj Notts County për t’u ngjitur nga National League në League Two, Dobra u ka dhuruar vendasve golin e avantazhit me sfidën që deri në ato momente ishte në barazimin 1-1.

Lexo edhe:

Dobra gjeti rrjetën në minutën e 93’, me sfidën që kishte kaluar në shtesë. Pasi realizoi një super gol, Dobra shkoi për të festuar me trajnerin Paul Cook.

Ndërsa regjia dhuroi edhe një pamje të flamurit “kuqezi” që e kishin disa tifozë shqiptarë, të cilët po festonin golin e sulmuesit në “Wembley Stadium”.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...