Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Donnarumma ka një rival të ri, PSG firmos me portierin e Barcelonës

Paris Saint-Germain shton radhët e organikës me një portier 22-vjeçar. Fjala është për Arnau Tenas i cili mbërrin në kryeqytetin francez me parametër zero pasi përfundoi këtë verë kontratën me Barcelonën.

Gardiani ishte pjesë e skuadrës B të katalanasve, me spanjollët që nuk ekzekutuan të drejtën për t’i rinovuar kontratën dhe në këtë formë, Tenas gjeti një destinacion të ri teksa do të vendoset nën urdhrat e trajnerit Luis Enrique te parizienët.

Ishte pikërisht tekniku spanjolli që këmbënguli për transferimin e 22-vjeçarit në radhët e PSG ndërsa pritet që Tenas t’i bashkohet këto ditë francezëve në turin që skuadra po zhvillon në Japoni dhe të njihet nga afër me shokët e rinj të skuadrës.

Tenas do të jetë kështu alternativa e Gianluigi Donnarummës sezonin e ardhshëm teksa Keylor Navas është jashtë planeve të Luis Enriques dhe do të largohet këtë verë ndërsa Sergio Rico vijon periudhën e riaftësimit pasi u rrëzua nga kali që i rrezikoi seriozisht edhe jetën.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...