Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Dorëzohet Arsenali, “turpërohet” nga Brightoni në “Emirates”

Arsenali heq dorë përfundimisht nga gara për titullin në Premier League. “Topçinjtë” u mposhtën 0-3 në “Emirates” nga Brightoni dhe mbeten -4 nga Manchester City, që ka një ndeshje më shumë për të luajtur.

Interesant fakti që Brightoni ka fituar katër nga pesë vizitat e fundit në “Emirates” në të gjitha kompeticionet.

Të dy golat e kësaj ndeshjeje u realizuan në pjesë e dytë. Zhbllokimi i rezultatit erdhi në minutën e 51-të nga “koka” e Encisos, që u shërbye në këtë rast nga Estupinan.

Goli i dytë i miqve u shënua në minutë e 86-të nga Deniz Undav.

Por Brightoni nuk e kishte thënë ende fjalën e fundit. Në minutën e e shtatë shtesë Estupinan realizon golin që vulosi fitoren e thellë të miqve, 0-3.

Në fushë u pa një Arsenal i lodhur, ndoshta pa besimin e duhur sidomos pas fitores së radhës së City-t 0-3 në fushën e Evertonit.

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...