Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Dueli i numrave 7, Muriqi i kundërpërgjigjet Cavanit, shënon golin e 6 në La Liga

Vedat Muriqi gjen sërish rrjetën. Pas pezullimit dy javor, ylli i sulmit të Kosovës është rikthyer në fushë për sfidën mes Valencias e Mallorcës dhe ka rigjetur menjëherë rrugën e rrjetës.

Sulmuesi “dardan” e nisi si titullar sfidën dhe shënoi në minutën e 66’, pasi ekzekutoi saktë një penallti, duke rikthyer baraspeshën në stadiumin “Mestalla” dhe njëkohësisht duke shënuar golin e 6-të sezonal.

Më herët për Valencian kishte shënuar Edinson Xavani, sërish me penallti, teksa interesant është fakti se të dy qendërsulmuesit luajnë me numrin 7 mbi shpinë dhe kanë jo pak ngjashmëri fizike.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...