Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Dy gola dhe dy asiste, Seferi shkëlqen në Emiratet e Bashkuara Arabe!

Taulant Seferi rikthehet të gjejë rrugën e rrjetës në Emiratet e Bashkuara Arabe me fanellën e Bani Yas, madje duke shënuar dy herë. Sulmuesi i kombëtares shënoi në minutën e 45+1 të ndeshjes së kampionatit ndaj Hatta, teksa nuk fali në zonë duke shfrytëzuar në maksimum asistin e shokut të skuadrës.

Sakaq, Seferi realizoi golin e dytë personal në minutën e 51. Por, ish-lojtari i Tiranës nuk u ndal me kaq pasi dhuroi edhe dy asistë në pjesën e dytë.

Për 27-vjeçarin, ky ishte goli i nëntë në këtë sezon ndërsa Seferi ka në llogarinë e tij edhe tre asistë.

Goli i parë:

Goli i dytë:

Asisti i Seferit te goli i tretë:

Asisti i golit të katërt:

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...