Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Dy gola me penallti, Cikalleshi kalon në avantazh dhe i jep siguri Konyaspor-it

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Sokol Cikalleshi ka gjetur  dy herë rrugën drejt rrjetës këtë të djelë.

Sulmuesi “kuqezi” ka shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 48’ në sfidën Konyaspor-Kayserispor, takim i vlefshëm për javën e 18-të të Superligës turke, duke kaluar ekipin e tij në avantazh.

Lexo edhe: 

Në minutën e 63′ Konyaspori fitoi sërish penallti, me Sokol Cikalleshin që e ekzekutoi më së miri dhe shënoi golin e dytë.

Aktuasht ndeshja është me rezultatin 2-0, me golat Cikaleshit që janë vendimtarë.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...