Connect with us

Hi, what are you looking for?

Femrat

VIDEO/ Dy gola në dy minuta! Super Kosovare Asllani, nderon Milanin ndaj Juves

Milani fitoi 4-3 kundër Juventusit në futbollin e femrave, përballje ku Kosovare Asllani ishte protagoniste absolute me një dygolësh, i pari që një futbolliste kuqezi realizon në një sfidë të vetme ndaj ekipit nga Torino, që ka fituar pesë titujt e fundit në futbollin italian të femrave.

 

33-vjeçarja shqiptare realizoi dy golat e parë të ndeshjes brenda dy minutave, duke treguar gjithë klasin e saj. Milani arriti një fitore të rëndësishme që e ngjiti në vend të pestë me 12 pikë, ndërkohë që Asllani numëron gjashtë gola në po kaq takime të luajtura.

Më mirë se lojtarja që përfaqëson kombëtaren suedeze kanë bërë vetëm Elisa Pollie Interit dhe Cristiana Girelli e Juventusit me nga shtatë gola. “Çfarë fitoreje e rëndësishme”, shkruan në rrjetet sociale Asllani, ylli dhe goleadorja e skuadrës italiane.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...