Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Dy gola në pjesën e parë, CR7 shënon me finte

Portugalia e mbylli në avantazh të katërfishtë pjesën e parë ndaj Luksemburgut, sfida e dytë për eliminatoret e Euro 2024.

Cristiano Ronaldo ishte autori i dy golave për Kombëtaren e drejtuar nga Roberto Martinez.

Ishte minuta e nëntë kur sulmuesi legjendar realizoi me finte pas topit të marrë nga Mendes.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Më pas realizuan Joao Felix dhe Bernardo Silva, përpara se golashënuesi më i mirë në histori të vuloste “pokerin” e Portugalisë.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...