Premier League

VIDEO/ Dy gola për 11 minuta, Newcastle përmbys kampionët e Anglisë

Newcastle përmbys Manchester City brenda pjesës së parë. Kampionët e Anglisë kaluan në avantazh që në minutën e pestë. Ilkay Gundogan tundi rrjetën kundërshtare pas një asisit nga Bernardo Silva, por “Qymyrxhinjtë” rikthyen baraspeshën në minutën e 28’.

Miguel Almiron mori një asist nga Allan Saint-Maximin dhe dërgoi topin në rrjetë. Newcastle mori zemër edhe falë mbështetjes së zjarrtë të tifozëve, dhe kaloi në avantazh në minutën e 39’.

 

Kundërsulm i shpejtë i vendasve, tjetër asist i Saint-Maximin dhe finalizim i Callum Wilson, i cili nisi festën me shokët e skuadrës dhe tifozët e pranishëm në “St James Park”.

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency