Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

VIDEO/ Dy gola për 4 minuta, Casemiro në versionin goleador

Manchester United po përballet me Reading në duelin e raundit të 1/16-ve të FA Cup që po transmetohet në SuperSport 2.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, me VAR-in që anuloi golin e Marcus Rashford. E dyta nisi sërish me sulmet e “Djajve të Kuq”, të cilët kanë shënuar dy gola brenda katër minutave.

 

Autori është i njëjti: Casemiro. Mesfushori brazilian zhbllokoi takimin me një parabolë të  bukur pas asistit të Anthony në minutën e 54’.

Më pas ndezi sërish festën në “Old Trafford” me një goditje nga larg, që përfundoi në cepin e portës së Reading.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...