Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Dy gola për 9 minuta, Qose dhuron “show” te Karvina, Ademi shënon në Suedi

Jo vetëm Ernest Muçi, sot kanë gjetur golin edhe Kristi Qose e Albion Ademi. Mesfushori shqiptar, i cili është pjesë e Karvinës prej shkurtit të vitit 2020, ka realizuar dy herë në suksesin 4-3 të ekipit çek në miqësoren ndaj ukrainasve të Veres-Rivne.

LEXO EDHE: https://www.supersport.al/video-ernest-muci-ne-forme-realizon-dy-gola-ne-pokerin-e-legias/

26-vjeçari korçar, autor i tre ndeshjeve me kombëtaren shqiptare, tundi rrjetën kundërshtare në minutën e 47-të, ndërsa nëntë minuta më vonë shënoi një eurogol.

 

Driblim dhe parabolë fantastike me të majtën, veprimi teknik i Qoses ishte i një niveli të lartë, teksa nuk munguan duartrokitjet e shokëve të skuadrës dhe stafit teknik.

 

Feston edhe Albion Ademi me Djurgarden. 22-vjeçari nga Prishtina shënoi 14 gola me finlandezët e Mariehamn në vitin 2020, ndërsa në janarin e vitit të kaluar firmosi për klubin e elitës suedeze.

 

Djurgarden fitoi 3-1 miqësoren e sotme kundër letonezëve të Metta/LU. Ishte minuta e 59-të kur Ademi kombinoi me një shok skuadre, lëvizi bukur në zonën kundërshtare dhe gjeti rrjetën me një goditje potente me të djathtën.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...