Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Dy gola për tri minuta, Xhaka shkëlqen në ndeshjen e fundit me Arsenalin

Granit Xhaka po luan takimin e fundit me Arsenalin. Mesfushori me origjinë shqiptare do të largohet nga skuadra londineze si lojtar i lirë, dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në Bundesliga.

 

Gunners po përballen me Wolves në “Emirates”, sfidë të cilën e kryesojnë 2-0 falë dy golave të Xhakës brenda 3 minutave.

Lexo edhe:

30-vjeçari zhbllokoi me kokë takimin në minutën e 11’, ndërkohë që festoi sërish tri minuta më vonë, duke u gjendur në momentin e duhur në zonën kundërshtare.

 

Një mbyllje emocionuese për kapitenin e kombëtares zvicerane, i cili u transferua tek Arsenali në verën e vitit 2016 për 45 milionë euro nga M’Gladbach.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...