Premier League

VIDEO/ Dy lojtarë të Southampton me agjërim, ndalet ndeshja ndaj Burnley

Muaji i Ramazanit vijon dhe futbollistët myslimanë që agjërojnë janë të shumtë, mes të cilëve edhe dy të Southamptonit, Mohamed Elyounoussi dhe Yan Valery.

Të dy ishin titullarë në transfertën ndaj Burnley, teksa ndeshja u ndal në minutën e 41-të, në mënyrë që dy futbollistët të mund të konsumonin diçka për iftar.

Gjesti u duartrokit nga publiku i pranishëm në stadium, teksa ndërprerja u shfrytëzua edhe nga lojtarët e tjerë për t’u freskuar, por edhe trajnerët përkatës për të dhënë këshilla.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency