Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Dy minuta mjaftojnë, Mehmeti gjen golin e radhës në Championship

Anis Mehmeti ka shënuar golin e radhës në Championship, divizionin e dytë të futbollit anglez ku luan me Bristol Cityn.

Skuadër që fitoi 5-0 kundër Blackburnit. 23-vjeçari ofensiv u fut në fushë në minutën e 71’. Dhe dy minuta më vonë shënoi, të tretin për ekipin e tij.

Lexo edhe: 

Ky është goli i katërt në kampionat për lojtarin shqiptar. Mehmeti debutoi me kuqezinjtë e Sylvinhos në marsin e vitit të kaluar.

 

Pikërisht në transfertën e Varshavës përballë Polonisë, që ishte dueli i parë i eliminatoreve të Euro 2024 për kombëtaren shqiptare. Tri herë e ka veshur deri tani fanellën kuqezi.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...