Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Dy penallti në Çeki, Koln mban gjallë shpresat e kualifikimit

Kolni arriti një fitore jetike në Çeki përballë Slovackos, duke mbetur në garë për t’u kualifikuar në Conference League. Mjegulla e dendur shtyu takimin që ishte programuar të luhej të enjten në mbrëmje.

Përballja u zhvillua sot dhe u vendos nga Ondrej Duda tetë minuta përpara fundit. Lojtari sllovak ktheu në gol një penallti dhe i dhuroi Kolnit tri pikë shumë të rëndësishme.

 

Miqtë mund ta kishin zhbllokuar ndeshjen më herët, por Florian Kainz gaboi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 51-të. Kolni është ngjitur në kuotën e shtatë pikëve në grupin D.

Në krye renditen Nice dhe Partizani i Beogradit me nga tetë pikë. Koln luan sfidën e fundit në grup në shtëpi ndaj francezëve të Nice, përballje ku vlen vetëm fitorja për të vijuar aventurën europiane.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...