Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

VIDEO/ Dygolësh në FA Cup, 21-vjeçari shqiptar shpallet më i miri i ndeshjes

Armando Dobra shënoi dy gola në barazimin 3-3 që Chesterfield arriti përballë WBA në duelin e raundit të 1/32 në FA Cup. Sulmuesi i majtë i Shqipërisë U21 (11 ndeshje dhe një gol), u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes.

Golin e parë e realizoi në minutën e 36’. Dobra mori një pasim nga krahu i djathtë dhe tundi rrjetën kundërshtare me një goditje të menjëhershme me të djathtën.

Lojtari i lindur në Londër, festoi sërish pesë minuta më vonë, duke kaluar përkohësisht Chesterfield në avantazh 3-2, por miqtë barazoi takimin në pjesën e dytë dhe këto dy skuadra do të përballen sërish mes tyre për një biletë në raundin tjetër.

Dobra numëron tre gola dhe po kaq asiste në kampionat (National League), ndërkohë që ngjitur në kuotën e katër realizimeve në FA Cup.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...