Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Dygolësh në transfertë, Shpendi i pandalshëm

Christian Shpendi nuk ndalet as kur Cesena humbet. 20-vjeçari pukjan realizoi dy golat e bardhezinjve në disfatën 3-2 kundër Carrareses.

 

Ndeshje të cilën Cesena e mbylli me 10 lojtarë. Sulmuesi i talentuar i Shqipërisë U21, është ngjitur në kuotën e 19 golave sezonalë në Grupin B të Serie C.

Aty ku është golashënuesi më i mirë. Ndërkohë që në 9 takimet e fundit në kampionat ka shënuar po kaq herë.

Një ecuri fantastike për Christianin, i cili po ndiqet dhe monitorohet me kujdes nga klube të ndryshime italiane. Dhe në verë pritet të hedhë hapin e madh në karrierë.

Humbje pa pasoja për Cesenën, që vijon të kryesojë me diferencë të madhe me ndjekësit. Dhe është shumë afër rikthimin në Serie B.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...