Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Dygolësh në transfertë, sulmuesi shqiptar në formë shumë të mirë

Giacomo Vrioni vijon të japë sinjale pozitive. Sulmuesi kuqezi, ndonëse nuk grumbullohet prej kohësh nga Shqipëria, ka shënuar 2 gola në MLS-në amerikane në përballjen Cincinnati-New England Revolution.

Skuadra e ish-sulmuesit të Juventusit, fitoi 1-2 në transfertë, sukses që erdhi falë dy golave të shënuar nga 25-vjeçari.

Në minutën e 21′, Vrioni zhbllokoi shifrat, teksa me një goditje të saktë e të bukur nga distanca mposhti portierin kundërshtar.

20 minuta më vonë, sulmuesi kuqezi dyfishoi rezultatin me kokë. Duke gjetur të pestin gol sezonal në elitën e futbollit amerikan.

Ndonëse skuadra e tij u ndëshkua në pjesën e dytë, në fund golat e sulmuesit shqiptar rezultuan vendimtarë për New England.

Lexo edhe:

Gjatë këtij edicioni, Vrioni ka luajtur 16 ndeshje dhe është shënuesi më i mirë i ekipit së bashku me Gil. Krahas 5 golave ka dhënë dhe një asist.

Kjo ishte fitorja e katërt radhazi për New England, që po kalon një moment shumë të mirë.

Nëse Vrioni ruan ritmin dhe vijon të shënojë, ai mund të rikthehet të jetë një alternativë për Kombëtaren në ndeshjet e shtatorit në Nations League.

Vrioni debutoi me kuqezinjtë në tetorin e vitit 2018, në duelin përballë Izraelit. Deri tani numëron 6 ndeshje me Shqipërinë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....