Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Dyshja e Realit nis shfaqjen nga Brazili, Vini-Endrick kombinim për golin e fitores

Brazili ka nisur përgatitjet për Kupën e Amerikës, teksa pesë herë Kampionët e Botës luajtën miqësoren e parë ndaj Meksikës. Një takim që në fakt e fituan me rezultatin 2-3 vetëm falë një goli të Endrick në minutën e 96.

Lexo edhe:

Ishte një kombinim mes lojtarit më të ri të Realit dhe Vinicius Junior që gëzoi “Selecaon”. Vinicius harkoi në zonë dhe aty Endrick si një sulmues i vërtetë shënoi me kokë duke i dhuruar fitoren skuadrës së tij.

Kujtojmë se 17-vjeçari (mbush 18 në korrik) do t’i bashkohet Real Madrid në sezonin e ardhshëm aty ku me siguri do të ketë mundësi për të tjera kombinime me Vinicius Junior.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...