Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

VIDEO/ E ardhmja e Arturo Vidal, zbulon ekipin e ri nëpërmjet rrjeteve sociale

Arturo Vidal ka zgjedhur të argëtohet me fansat në rrjetet sociale, aty ku ka treguar edhe destinacionin e tij të ardhshëm pas aventurës me Interin, klub me të cilin ka kontratë deri në fund të sezonit.

Mesfushori kilen ka përdorur një aplikacion, që ka zgjedhur Brazilin si destinacionin e radhës në karrierën e tij. Sigurisht që asgjë nuk është rastësore, teksa 34-vjeçari po bisedon prej kohësh me drejtuesit e Flamengos.

Vidal qesh, komenton me fansat dhe gëzohet kur pas pyetjes se “cila do të jetë skuadra e radhës” vjen përgjigja “Brazili”. Lojtari latin e ka shprehur gjithmonë dëshirën për të luajtur një ditë në futbollin brazilian.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...