Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ E bëri Titen të kërcejë, Richarlison mëson edhe Ronaldon. Më pas prek Fenomenin për fat

Tre gola në këtë Kupë Bote e shndërrojnë Richarlison në pikën e referimit në sulmin e Brazilit. Edhe në sfidën e 1/8-tave ndaj Koresë së Jugut, firma e lojtarit të Tottenham nuk mungoi madje duke realizuar një prej golave më të bukur të mbrëmjes, edhe për shkak të kombinimeve perfekte të Selecaos.

Një gol që bëri të kërcente edhe trajnerin Tite, i shfaqur gjithnjë serioz deri në atë pikë. Richarlison e ftoi në festën e tij dhe trajneri nuk ngurroi, ndërsa së fundmi, festimin e 25-vjeçarit që tashmë është shndërruar në një trend e imitoi edhe Ronaldo Fenomeni.

Teksa ishin të dy së bashku, Richarlison i mësoi Ronaldos lëvizjet e tij ndërsa në fund, lojtari i Tottenham provoi edhe të “vjedhë” pak nga magjia e Fenomenit teksa i prek këmbët, me të cilat ish-numri 9 i ka dhuruar Brazilit dhe jo vetëm çaste të pafundme lumturie.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...